Ks. Biskup Gerard Bernacki
doktor teologii życia wewnętrznego i teologii moralnej,
biskup pomocniczy katowicki od 1988 r. (diecezja tytularna - Sala Consillina),
Urodzony 3 listopada 1942 w Książenicach,
wyświęcony na kapłana 4 czerwca 1967 w Katowicach,
mianowany biskupem 18 marca 1988,
konsekrowany 16 kwietnia 1988.
Dewiza biskupa: Quodcumque discevit vobis, facito (Czyńcie, cokolwiek wam powie).
Ks. Stanisław Gańczorz
mgr filozofii, mgr teologii
proboszcz, członek Rady Duszpasterskiej, ojciec duchowny kapłanów dekanatu
urodzony 15.01.1953 w Książenicach, święcenia kapłańskie 12.04.1979 w Katowicach.
Parafia Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
44-240 Żory
ul. Gancarska 16
tel. 324342955
Strona parafii
Ks. Jan Piontek
mgr lic. teologii
proboszcz, duszpasterz rzemieślników
urodzony 10.01.1956 w Rybniku, święcenia kapłańskie 12.04.1979 w Katowicach.
Parafia Świętego Józefa Oblubieńca NMP
44-230 Czerwionka - Leszczyny
ul. Św Barbary 3
tel. 324312014
Strona parafii
Ks. Franciszek Pawlas
mgr lic. teologii
proboszcz
urodzony 19.07.1962 w Rybniku, święcenia kapłańskie 14.05.1988 w Katowicach
Parafia św. Jadwigi Śląskiej
44-240 Żory
Baranowice, ul. Strażacka 3
Ks. Tadeusz Kalisz
mgr teologii
proboszcz
urodzony 25.07.1969 w Książenicach, święcenia kapłańskie 14.05.1994 w Katowicach.
Parafii NMP Królowej Rodzin w Jankowicach
ul. Górnicza 2
44-264 Jankowice Rybnickie
Strona parafii
Ks. Andrzej Kotula
mgr lic. teologii
wikariusz
urodzony 30.11.1969 w Knurowie, święcenia kapłańskie 13.05.1995 w Katowicach.
Katedra Chrystusa Króla
Parafia Katedralna Chrystusa Króla
ul. Plebiscytowa 49 a
40-041 Katowice
Strona parafii
Ks. Grzegorz Matuszczyk
mgr teologii
neoprezbiter
urodzony 02.02.1981 w Knurowie, święcenia kapłańskie 14.05.2011 w Katowicach.
Parafia św. Benedykta, opata
43-100 Tychy
ul. Nałkowskiej 19
tel. 323283554
Strona parafii
ojciec Karol Paweł Piela OFM
urodzony 11.11.1986 w Knurowie, śluby wieczyste 04.10.2011 w Panewnikach.
święcenia kapłańskie 12.04.2013 w Paniewnikach.
Siostra Angelina Patrycja Smyczek
śluby wieczyste złożyła w roku 2012 w Krakowie w sanktuarium Ecce Homo
Zgromadzenie Sióstr Albertynek założone przez św. Brata Alberta Chmielowskiego
Z naszej parafii pochodzi także ks. Konrad Antończyk (ur 17. 11. 1904), który po otrzymaniu święceń kapłańskich wyjechał na misje do Santiago de Chile. Zmarł 2.05.1966 w Santiago, a także ks. Franciszek Piecha, który urodził się 04.10.1912 w Książenicach. Święcenia kapłańskie otrzymał 9.06.1946 r. Zmarł 04.06.1975 w Oświęcimiu.